تبلیغات
فنگ شویی
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui

چگونگی پاکسازی چراغ های سنگ نمک
دکوراسیون زیبا در منازل و محیط کار با سنگ های نمک
راحتی و آرامش ما در زندگی، به شدت تحت تاثیر هوایی است كه استنشاق می كنیم.

به گزارش افکارنیوز،  اجزا و تركیبات بسیار ریز معلق در هوا كه اغلب از طریق جریان های الكترومغناطیسی به وجود می آیند، باعث كاهش كیفیت هوا می شوند. هوای محیط اطراف ما پر از یون های منفی و مثبت است. هر روز بدون آنكه به این بخش از زندگی مان اهمیتی دهیم، سعی می كنیم اطراف مان را بیشتر با وسایل و ابزار الكتریكی پر كنیم بنابراین شتاب ما در جهت دور نماندن از جریان زندگی مصنوعی مدرنیته، ما را از تمام چیزهای خوب و بكر و البته مفید، دور نگه می دارد. هر چه بیشتر پیش می رویم كمتر احساس آرامش می كنیم ولی در این میان چه بسیارند افرادی كه با وجود روند متداول زندگی امروزی، سعی می كنند تا حد ممكن از آثار منفی آلودگی های محیطی، خود را دور نگه دارند.

ساده ترین و ارزان ترین راه برای مقابله با آثار منفی محیط، ورود جریان هوای تازه به منازل و محیط های بسته دیگر است ولی این روش با وجود آلودگی های شدید هوا در شهرهای بزرگ امكان پذیر نیست.

این مسئله، بسیاری از محققان را بر آن داشته است كه از روش دیگری برای كاهش آلودگی هوا و افزایش كیفیت آن استفاده كنند و در نهایت استفاده از لامپ های سنگ نمك را به مردم توصیه می كنند. این لامپ ها از قرار گرفتن در داخل نمك معدنی ای كه در طول سالیان دراز، سخت شده است، درست می شوند. و می توانند یون های خطرناك موجود در هوا را خنثی كنند و از این طریق كیفیت هوا را بالا ببرند.
امروزه، روستاییان می توانند با دست خودشان سنگ های نمك را از دل كوه ها بكنند و با قراردادن یك شمع در داخل آن، هم فضای زیبایی را در محیط ایجاد كنند و هم هوای خانه را پاكسازی كنند.

هر كدام از سنگ های نمك با دقت و ظرافت درست شده اند تا زیبایی واقعی سنگ نمك را حفظ كنند. املاح مختلف موجود در سنگ های نمك باعث می شود تا رنگ این سنگ ها خیلی منحصر به فرد به نظر برسد. آهن، رگه های قرمز در آن به جا می گذارد و منگنز، رگه های نارنجی و زرد. در واقع هیچ دو نوع لامپ سنگ نمك را نمی توانید بیابید كه دقیقاً یك شكل و رنگ داشته باشند.

 لامپ سنگ نمك چگونه عمل می كند؟


با گرم شدن داخل سنگ نمك با یك لامپ حبابی ۱۵ وات یا شمع، یون های منفی آزاد می شود كه با یون های مثبت موجود در محیط مبارزه می كنند. این یون های مثبت توسط آلودگی های موجود در محیط به وجود می آیند مثل گردوغبار، وسایل الكتریكی و...

چرا باید از نمك هیمالیایی استفاده كنید؟!

سنگ نمك مورد استفاده برای این نوع لامپ ها بهتر است كه كیفیت بالایی داشته باشد. مثلاً سنگ نمك هیمالیایی، بهترین كیفیت را در میان تمام انواع سنگ ها دارند. این سنگ ها حاوی بیش از ۸۴ نوع املاح و تركیبات خاص هستند كه همگی برای سلامت ما مفیدند. این املاح و تركیبات به صورت مواد بسیار ریز در داخل سنگ نمك ها وجود دارند و به راحتی از طریق تنفس هوا، جذب می شوند.
مصرف كنندگان، سنگ نمك هیمالیایی را با نام Halite نیز می شناسند. هالیت، بهترین و كامل ترین شكل از نمك كریستالی است كه در پاكستان بیشتر یافت می شود.
چرا از روش های درمانی سنگ نمك استفاده می كنیم؟

از گذشته دور تاكنون، مردم نمك را به عنوان یك داروی طبیعی می شناسند:

ـ پزشكان یونان باستان، به بیماران مبتلا به مشكلات تنفسی پیشنهاد می دادند كه بخار خارج شده از آب نمك را نفس بكشند.
ـ در نسخه های پزشكی رومی، ذكر شده است كه املاح نمك برای سلامت بسیار مفیدند.
ـ در جنگ جهانی دوم، پزشكان آلمانی، برای درمان سربازان بیمار، از غارهایی كه حاوی نمك فراوان بودند، استفاده می كردند و این بیماران را به آنجا منتقل می كردند.
ـ در سال ۱۹۹۹ در لیتوانی، ۲۵۰ كودك و ۵۰۰ بزرگسال كه به مشكلات تنفسی دچار بودند، هر روز یك ساعت از سنگ نمك دریایی استفاده می كردند و از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر بهبود می یافتند.

چه نوع بیماری هایی با لامپ های سنگ نمك بهبود می یابند یا تا حدودی درمان می شوند؟

یون های مثبت و خطرناك هر روز بیشتر و بیشتر می شوند و به هیچ وجه نمی توان از آنها چشم پوشی كرد. افرادی كه به این مشكلات دچارند، معمولاً با استفاده از لامپ های سنگ نمك، تا حدود زیادی درمان شده اند یا اینكه به طور كامل از وضعیت بد خود رها شده اند:
ـ افرادی كه به اختلالات تنفسی مثل برونشیت، آسم و سینوزیت دچارند.

ـ افرادی كه از انواع آلرژی ها رنج می برند.
ـ افرادی كه به رماتیسم دچارند.
ـ بد خوابی
ـ میگرن
ـ خستگی مفرط
ـ افسردگی
ـ استرس

چه كسانی بیشتر از این لامپ ها منفعت می برند؟

با افزایش كیفیت هوایی كه نفس می كشیم، از طریق لامپ سنگ نمك معمولاً گروه های زیر بیشتر منفعت می برند:
ـ كودكان (یك عدد لامپ سنگ روی میز اتاق شان قرار دهید تا تمام شب راحت بخوابند)
ـ دانش آموزان (در اتاق خواب شان یك لامپ سنگ نمك بگذارید تا آثار منفی یون های مثبت را خنثی كند و برای یادگیری، ذهن سالم تری داشته باشند)
ـ كارمندان اداری (یك لامپ سنگ نمك روی میز كارشان بگذارید تا در اثر استفاده از آن، آثار منفی مانیتور كامپیوتر روی آنها كاهش یابد)
ـ سیگاری ها (با روشن كردن لامپ سنگ نمك در كنار آنها، دود منتشر شده از سیگارها كه محیط خانه را آلوده می كند، كم اثر می شود).
ـ دوندگان (این افراد می توانند در هوای پاك تری نفس بكشند و خود را به شكل موثرتری آماده ورزش كنند).
ـ افرادی كه ورزش های تمركزی انجام می دهند (این افراد در طول تمرین، نفس های عمیقی می كشند و در صورت تمیز بودن هوای اطراف، از ورزش تاثیر بیشتری می گیرند)چگونه از لامپ سنگ نمك استفاده كنیم؟

تمام انواع لامپ های سنگ نمك برای استفاده در اتاق ها و ادارات مناسب هستند خصوصاً در محیط هایی كه وسایل الكتریكی، آلودگی های بیشتری را به وجود آورده اند. شما می توانید از این لامپ ها در تمام اتاق های منزل تان حتی در آشپزخانه نیز استفاده كنید. هر چه لامپ یا شمع داخل سنگ نمك برای مدت زمان طولانی تری روشن باشد، تاثیر آن در تولید یون های منفی بیشتر خواهد شد. لامپ ۱۵ وات یا حتی كمتر سنگ نمك های مورد نظر، مقدار اندكی برق مصرف می كنند و شما می توانید با خیالی آسوده آن را شب تا صبح روشن نگه دارید و در آرامش بخوابید. انتخاب اندازه لامپ برای سنگ نمك باید مطابق با اندازه اتاق تان باشد. در اتاق های بزرگ بهتر است بیشتر از یك لامپ سنگ نمك داشته باشید تا یون های منفی بیشتری نیز تولید شوند.

لامپ سنگ نمك هیمالیایی

لامپ سنگ نمك هیمالیایی در میان تمام انواع آن، بهترین است این لامپ را «ویتامین هوا» می نامند. یونیزاسیون طبیعی یك لامپ كریستالی با یون سازهای دیگر قابل مقایسه نیست. اگر این لامپ را در مقابل تلویزیون یا مانیتور قرار دهید، روی میدان الكترومغناطیسی این دستگاه ها و تاثیرات منفی آنها اثر می گذارد. همان طور كه می دانید میدان های الكترومغناطیسی، تاثیرات مخربی روی امواج مغزی كودكان به جای می گذارند. بدخوابی، مشكلات عصبی، كمبود توانایی لازم برای تمركز، ضعف قوای جسمانی و فكری و بسیاری مسائل دیگر، از مضرات این امواج مضر است. تجمع هر چه بیشتر رادیكال های آزاد ساطع شده از آنها در بدن، در اثر گذشت زمان منجر به بروز انواع سرطان ها می شود. لامپ سنگ نمك هیمالیا خاصیت درمانی فراوانی دارد. بسیاری از افراد ادعا می كنند كه با این سنگ نمك ها، سرماخوردگی، مشكلات پوستی، اختلالات روانی، بیماری های تنفسی، سردردها، میگرن ها و بسیاری از مشكلات دیگرشان برطرف شده است. لامپ سنگ نمك هیمالیا شفافیت و خلوص خاصی دارد و توانایی بالایی در جذب مولكول های آب پخش شده در هوا و تشكیل Nacl و محلول H۲o دارد. با وجود عملكرد فوق العاده لامپ های سنگ نمك، باز هم نمی توان این انتظار را داشت كه یك عدد لامپ سنگ نمك بتواند هوای داخل خانه كه چند اتاق دارد را پاكسازی كند. برای گرفتن نتیجه بهتر، لازم است كه در هر یك از اتاق ها یك لامپ سنگ نمك بگذارید. این اتفاق خوب، هم به زیبایی محیط اطراف تان كمك می كند و هم آثار مثبت و مفیدی روی جسم و روان تان بر جای می گذارد.

منبع: آرامش/  هلیا روغنیطبقه بندی: سنگ نمک،

تاریخ : بیست و هشتم بهمن 92 | 12:54 | نویسنده : گروه فنگ شویی شایگان | نظرات