تبلیغات
فنگ شویی
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui

 چینی ها در سال نو در دکوراسیون خود از  مواردی نظیر گلدان هایی از شکوفه های زیبا ، سینی های پرتقال و نارنگی ، شیرینی ها ، آبنبات ، میوه خشک  ، فانوس های کاغذی استفاده می کنند. آنها آرزوهای شاد خود را  روی کاغذ قرمز نوشته و برای دکوراسیون روی در و دیوار استفاده می کنند.
این پیام های شاد سال نو چینی ها ، دکوراسیون های معنادار و دلچسبی به همراه دارد. گیاهان و گلها دکوراسیون های بسیار خوبی هستند. خانواده های سنتی چین ، شکوفه ها و گل ها را در گلدان های زیبا با نقاشی های پر زرق و برق(سبک شرقی) قرار می دهند. شکوفه  های درختان و گل های بهاری سمبل تولد و تجدید حیات است.

گلها نماد برکت و شغل خوب هستند. تزئین خانه با شکوفه ها برای ساکنین آن سلامتی ، کامیابی و توانگری می آورد. شکوفه های درختان میوه همراه با بامبو و شاخه های کاج تزئین می شود.بامبو نماد سازگاری ، مقاومت و انعطاف پذیری است. چیدمان های گلدار، دکور معنادار خانه ها هستند که سمبل دوستی وآشنایی  است. شاخه های همیشه سبز کاج نماد طول عمر و ثبات است. بیدمشک،  آزالیا ، صدتومانی ، نیلوفر آبی  وگل نرگس محبوبترین گلها در دکوراسیون سال نو چینی ها هستند.


چینی ها خوب به خاطر دارند که بدون گلها ، هیچ نوع میوه ای وجود نخواهد داشت. بنابراین بسیار مهم است که برای جشن سال جدید در دکور و چیدمان منزل از گلها و شکوفه ها استفاده کنند. هر نوع گیاه سبز و شکوفه ای نشان دهنده جنبش و بیداری طبیعت است و نماد شادکامی طی سال سپری شده  است.
نارنگی و پرتقال سمبل هایی از شادکامی فراوان هستند. آداب و رسوم چین باستان این بوده که در دو هفته فوریه برای دید و بازدید مهمانان و دوستان ، ظرفی با لفافه ی قرمز رنگ از پرتقال و نارنگی را آماده می کردند. نارنگی همراه با برگ و شاخ دست نخورده از داشتن رابطه ای شاد ، قوی و پایدار اطمینان می دهد.
استفاده از مرکبات در چیدمان سال نو چین

فانوس های رنگی چینی ، صنایع دستی برای کودکان و بزرگسالان


منبع: فنگ شویی شایگان


تاریخ : پانزدهم بهمن 92 | 08:42 | نویسنده : گروه فنگ شویی شایگان | نظرات