تبلیغات
فنگ شویی
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui

هدف کلی فنگ-شویی :

ایجاد نظم-تعادل و هماهنگی در میان تمام ابعاد وجودی اعم از جسمی و روحی و روانی انسان و ارتباط محیطی وی با داخل و خارج است .
فنگ-شویی کامل به چهار دسته تقسیم می گردد :


1)فنگ شویی شخصی :

که در آن به ایجاد نظم و پالایش در وسایل شخصی- مکان ها ی شخصی و دیگر مسائل شخصی پرداخته میشود و آن مقدمه ای برای فنگ شویی های بعدی است .


2) فنگ شویی جسمانی :

جسم فیزیکی انسان همواره محلی است که اگر در نحوه رفتار با آن و تغذیه آن از نظم و تعادل پیروی نشود دچار مشکلاتی خواهد شد که گاه به اختلالات روحی و روانی نیز منجر خواهد شد.باید توجه داشته باشیم چه می خوریم و چه می آشامیم.یک روده یا اندام گوارشی سالم و منظم همواره نشان از یک انسان سالم و متعادل دارد لذا توجه به مسایل جسمی بسیار اهمیت دارد . این بخش اختصاص به مسائل جسمی و بطور کلی سلامت جسم دارد.


3)فنگ شویی روحی و روانی:

در این بخش به پالایش فکر و ایجاد نظم فکری پرداخته می شود.
افکار بیهوده و کنترل نشده همواره آرامش و سلامت فکری را از انسان سلب نموده، باعث بروز مشکلات روحی و روانی متعددی می شود که در تمام صحنه های زندگی اثر سوء خود را باقی می گذارد.لذا یک ذهن و روان متعادل می تواند بهترین نوع نظم و هماهنگی را در خود و محیط پبرامون خود پدید آورد و ازهستی و مخلوقات خداوند نهایت استفاده و لذت را ببرد و بر پایه تعادل زندگی خود را طراحی و برنامه ریزی نماید.


4)فنگ شویی محیطی:
و در پایان در فنگ شویی محیطی به بررسی موقعیت مکان زندگی یا کار پرداخته شده و با بکار گیری اصول و تکنیک های متعدد و کاربردی فنگ شویی هماهنگی بین انسان و محیط را به حد اعلای خود خواهد رساند ، به گونه ای که تمام اجسام و اشیاء به صورتی قرار گیرند که با یکدیگر و ساکنین آن مکان در هماهنگی قرار گیرند و زمینه های آرامش را برای ساکنین آن مکان فراهم آورند.

منبع : طب مکمل و کل نگر
طبقه بندی: فنگ شویی چیست؟،
برچسب ها: فنگ شویی ذهن، فنگ شویی روح،

تاریخ : پانزدهم آذر 92 | 21:47 | نویسنده : گروه فنگ شویی شایگان | نظرات