تبلیغات
فنگ شویی
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui
  • fengshui

فنگ شویی چیست؟


عبارت فنگ شویی Feng shui به صورت تحت اللفظی به معنای "باد و آب " است.و مفهوم آن این است که هر آن چه در پیرامون ماست از انرژی فعال به وجود آمده است.حتی اشیای بی جان مانند صندلی، میز یا ساختمان دارای انرژی سیال هستند.

فنگ شویی هنر و علم زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست و مبدا آن در تعالیم تائوئیسم نهفته است.

فنگ شویی به نظامی از قوانین کهن چین تعلق دارد.از هزاران سال پیش چینی ها خانه های خود را به کمک آن "مکانی برای خوشبختی " می ساختند و می آراستند.


فنگ شویی

کاربرد فنگ شویی و تاثیر آن در آپارتمان


با استفاده از فنگ شویی می توان شرایط داخل آپارتمان را به نحو موثری عوض کرد.هنگامی که موفق شویم آپارتمان خود را از مکانی برای بیتوته شبانه به یک خانه تبدیل کنیم، از نظر فنگ شویی در مسیر درستی قرار گرفته ایم.این کار به راحتی با تغییر نظم مبلمان خانه یا نور پردازی مناسب در گوشه های تاریک خانه عملی است.


مسلمآ برای همه ما اتفاق افتاده که به آپارتمانی وارد شویم و بلافاصله راحتی و گرمی محیط یک خانه را احساس کنیم.و باز بدون شک همه ما آپارتمان هایی را دیده ایم که بی دلیل ناراحت به نظر می رسند.


چرا و چگونه یک خانه ای ساختمان می تواند چنین تاثیری مثبت یا منفی در ما داشته باشد؟

سازندگان خانه ها و معماران سعی کرده اند با بهترین طراحی ها و استفاده  از ترکیب رنگ ها،صدا و نور، فضای زنده ای را خلق کرده و آن خانه ها را باب طبع همه درست کنند اما چرا بعضی از مردم با دیدن آن خانه ها احساس خوشایندی دارند و بعضی ها نه؟

اگر ما قبول کنیم که طبق تعریف فیزیک کوانتوم هر چیزی در جهان شکلی از انرژی با فرکانس های گوناگون است که برخی را ما می توانیم ببینیم و برخی را نه،پس در آن صورت قبول خواهیم کرد که بعضی از این انرژی هایی که ما نمی بینیم مانند شیئی نادیدنی در اطراف ما و خانه های ما در حال حرکت می باشند.انرژی
فنگ شویی در پی آن است که اطمینان دهد این انرژی کیفیتی تاثیر گذار در زندگی ما داشته و می توان حرکت آن انرژی را در مسیر سالمی به حرکت درآورد.هر کدام از ما انسان ها نیاز های شخصی و احساسات خودمان را به خوبی می شناسیم و اگر این امکان را داشتیم که دقیقا طبق خواسته های درونیمان عمل کنیم احتمالا انتخاب های بهتری نسبت به آن چه که تا الان انتخاب کرده ایم انجام می دادیم.اما زندگی امروزی و شرایط سختی که در آن وجود دارد باعث شده است تا کمتر به نیاز های درونی و احساساتمان پاسخ دهیم.


با پیروی از اصول فنگ شویی ما خواهیم توانست از امکانات موجود استفاده بهتری کرده و به خواسته های درونی مان پاسخ های مناسبی بدهیم.فنگ شویی به ما یاد می دهد که چگونه با استفاده از تجربیات گذشتگان و نسل های پیشین،خانه های خودمان را در این دنیای پر تنش و ماشینی امروزی به یک مکان امن و آرام برای فرار از محیط آزار دهنده بیرونی تبدیل کنیم.به نظر می رسد پادزهر دنیای پیچیده کنونی، گذران یک زندگی ساده باشد.


فنگ شویی به ما کمک می کند تا با یک طراحی ساده و شرقی به آن زندگی ساده و آرام برسیم.

با فنگ شویی می توان احساس خانه بودن را در آپارتمان به وجود آورد.

و هنگامی که محیط آن متعادل و متوازن شد، بدون شک در تمام زمینه های زندگی شادتر،سلامت تر ،و موفق تر خواهیم بود.


منبع : فنگ شویی


طبقه بندی: فنگ شویی چیست؟،
برچسب ها: فنگ شویی،

تاریخ : یازدهم آبان 92 | 20:03 | نویسنده : گروه فنگ شویی شایگان | نظرات